9 Jan 2018

TAHNIAH PEMENANG GOLDEN GLOBE AWARDS 2018


GOLDEN Globe Awards  2018 baru sahaja melabuhkan tirainya dengan menghargai dan mengumumkan perkarya-pengkarya hebat dalam pembikinan filem dan drama di Hollywood untuk tahun ini.

Bertempat di The Beverly Hilton di Beverly Hills, California, acara yang di hoskan oleh Seth Meyers ini mempertandingkan 25 piala award secara keseluruhan di mana 14 award kategori untuk filem dan 11 award lagi untuk karegori drama TV.




SENARAI PEMENANG

Anugerah Khas: Cecil B DeMille 
Oprah Winfrey 


Best Picture – Drama:
Call Me by Your Name
Dunkirk
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri


Best Picture – Comedy or Musical: 
The Disaster Artist
Get Out
The Greatest Showman
I, Tonya
Lady Bird

Best Performance by an Actor in a Motion Picture – Drama:
Timothée Chalamet, Call Me by Your Name
Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
Tom Hanks, The Post
Gary Oldman, Darkest Hour
Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.


Best Performance by an Actress in a Motion Picture – Drama:
Jessica Chastain, Molly’s Game
Sally Hawkins, The Shape of Water
Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Meryl Streep, The Post
Michelle Williams, All the Money in the World


Best Performance by an Actor in a Motion Picture – Musical or Comedy:
Steve Carell, Battle of the Sexes
Ansel Elgort, Baby Driver
James Franco, The Disaster Artist
Hugh Jackman, The Greatest Showman
Daniel Kaluuya, Get Out


Best Performance by an Actress in a Motion Picture – Musical or Comedy: 
Judi Dench, Victoria & Abdul
Helen Mirren, The Leisure Seeker
Margot Robbie, I, Tonya
Saoirse Ronan, Lady Bird
Emma Stone, Battle of the Sexes


Best Performance by an Actor in a Supporting Role in a Motion Picture:
Willem Dafoe, The Florida Project
Armie Hammer, Call Me by Your Name
Richard Jenkins, The Shape of Water
Christopher Plummer, All the Money in the World
Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri


Best Performance by an Actress in a Supporting Role in a Motion Picture:
Mary J. Blige, Mudbound
Hong Chau, Downsizing
Allison Janney, I, Tonya
Laurie Metcalf, Lady Bird
Octavia Spencer, The Shape of Water

Best Animated Film:
The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent


Best Director – Motion Picture:
Guillermo del Toro, The Shape of Water
Martin McDonagh, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Christopher Nolan, Dunkirk
Ridley Scott, All The Money in the World
Steven Spielberg, The Post


Best Screenplay – Motion Picture:
Guillermo Del Toro, Vanessa Taylor, The Shape of Water
Greta Gerwig, Lady Bird
Liz Hannah, Josh Singer, The Post
Martin McDonagh, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Aaron Sorkin, Molly’s Game


Best Original Score – Motion Picture:
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
The Shape of Water
Phantom Thread
The Post
Dunkirk


Best Original Song – Motion Picture
Home, Ferdinand
Mighty River, Mudbound
Remember Me, Coco
The Star, The Star
This Is Me, The Greatest Showman


Best Motion Picture – Foreign Language
A Fantastic Woman
First They Killed My Father
In the Fade
Loveless
The Square


Best Television Series – Drama:
The Crown
Game of Thrones
The Handmaid’s Tale
Stranger Things
This is Us


Best Television Series – Comedy:
Black-ish
The Marvelous Mrs. Maisel
Master of None
SMILF
Will & Grace


Best Performance by an Actor in a Television Series – Drama:
Jason Bateman, Ozark
Sterling K. Brown, This is Us
Freddie Highmore, The Good Doctor
Bob Odenkirk, Better Call Saul
Liev Schreiber, Ray Donovan


Best Performance by an Actress in a Television Series – Drama:
Caitriona Balfe, Outlander
Claire Foy, The Crown
Maggie Gyllenhaal, The Deuce
Katherine Langford, 13 Reasons Why
Elisabeth Moss, The Handmaid’s Tale


Best Performance by an Actor in a Television Series – Musical or Comedy:
Anthony Anderson, Black-ish
Aziz Ansari, Master of None
Kevin Bacon, I Love Dick
William H. Macy, Shameless
Eric McCormack, Will and Grace


Best Performance by an Actress in a Television Series – Musical or Comedy:
Pamela Adlon, Better Things
Alison Brie, Glow
Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel
Issa Rae, InsecureFrankie Shaw, SMILF


Best Television Limited Series or Motion Picture Made for Television:
Big Little Lies
Fargo
Feud: Bette and Joan
The Sinner
Top of the Lake: China Girl


Best Performance by an Actor in a Limited Series or Motion Picture Made for Television:
Robert De Niro, The Wizard of Lies
Jude Law, The Young Pope
Kyle MacLachlan, Twin Peaks
Ewan McGregor, Fargo
Geoffrey Rush, Genius




Best Performance by an Actress in a Limited Series or Motion Picture Made for Television:
Jessica Biel, The Sinner
Nicole Kidman, Big Little Lies
Jessica Lange, Feud: Bette and Joan
Susan Sarandon, Feud: Bette and Joan
Reese Witherspoon, Big Little Lies


Best Performance by an Actor in a Supporting Role in a Series, Limited Series or Motion Picture Made for Television:
David Harbour, Stranger Things
Alfred Molina, Feud
Christian Slater, Mr. Robot
Alexander Skarsgard, Big Little Lies
David Thewlis, Fargo


Best Performance by an Actress in a Supporting Role in a Series, Limited Series or Motion Picture Made for Television:
Laura Dern, Big Little Lies
Ann Dowd, The Handmaid’s Tale”
Chrissy Metz, This is Us
Michelle Pfeiffer, The Wizard of Lies”
Shailene Woodley, Big Little Lies


Tiada ulasan:

Catat Ulasan